poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Drugie życie bluzki

Jak w tytule. Recykling t-shirtów. Uszyłam z nich czapeczki wiosenne dla córki. 
Pierwsza - szary jersey, lewa jego strona ponieważ prawa była mocno zmechacona, plus aplikacja w postaci głowy kota z resztek materiału z tej sukienki. Dół - wykorzystałam rolowanie się materiału. Wyszła typowa wisi-czapka :)

Powstanie drugiej udało mi się lepiej udokumentować. Zrobiłam ją z za małego, białego dziecięcego t-shirta. Na wzór wzięłam czapkę pierwszą. Wyszła trochę krótsza.Żeby trochę urozmaicić biel czapki pobawiłam się w radosną twórczość i na wyciętej czapce namalowałam kolorowy kwiatek. Do malowania użyłam farb do tkanin kupionych w Empiku. Po wyschnięciu wzoru (2 godziny) producent zaleca zaprasowanie go, celem utrwalenia, co oczywiście zrobiłam. Ciekawa jestem jak malunek zareaguje na pranie.Wyszło trochę krzywo i jedna kropka mi się rozmazała, ale małej Mi bardzo się podoba :)

P.S. Chciałam jeszcze dodać, że inspirowałam się dziełami KatyiZapomnianej Pracowni i Lulu babies fashion. Dzięki dziewczyny! Jesteście moją nieustającą inspiracją :)

Pozdrawiam Leosia

4 komentarze:

  1. Super są te czapki! Tym razem chyba Ty mnie zainspirujesz, bo ogromnie podoba mi się pomysł z wykorzystaniem T-shirta na taką czapkę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie krzywo? Bombowo wyszło! :D

    OdpowiedzUsuń